טיפול cbt למבוגרים

טיפול CBT הוא טיפול שהוכח מחקרית כיעיל המיוחד לעבודה עם מבוגרים הסובלים מדיכאון, חרדה ו- OCD אך בפועל יעיל כטיפול למגוון קשיים בכל תחומי החיים (PTSD, דיסתמיה, התמכרויות, התפרצויות זעם ועוד ועוד)

עבודה עם מבוגרים כוללת בעיקר שיחה ומתן שיעורי בית על פי היכולות ומידת המוטיבציה של המטופל.

הטיפול מסתיים כאשר הקשיים עימם הגיע המטופל לטיפול פחתו במידה ניכרת, או נעלמו כליל. המטופל יצא מהטיפול עם כלים פרקטיים התמודדות עם העולם והעתיד, כך שגם אם יתקל בקשיים אחרים, המטרה היא שלא יצטרך לחזור לטיפול ויוכל ליישם את הכלים שלמד גם לתחומים אחרים בחייו ועוד שנים קדימה.

מה זה cbt

קיימת משמעות גדולה למה שעובר לנו בראש בעקבות אירוע מסוים. הרגש ובעקבותיו ההתנהגות שלנו מושפעים מאותה מחשבה, כך שבעצם מחשבות שונות מובילות לרגשות שונים והתנהגויות שונות.

לרוב לאנשים שונים יש נטייה אוטומטית לפרש סיטואציות בצורה מסוימת. אם נחקור ונפרק את אותה נטייה פרשנית נוכל לאתר את המקור שלה קרוב לוודאי בילדות המוקדמת עם ההתעצבות התפיסתית שלנו לגבי עצמינו, לגבי אחרים ולגבי העתיד.

אותה תפיסה בסיסית מעצבת את הפרשנות שלי לאירועים שונים יומיומיים שכלל לא קשורים באותם אירועי ילדות, אך הנטייה הפרשנית שלי נשארת דומה. מכאן והלאה סיטואציות שונות והאירועים שונים מתפרשות אצלנו אוטומטית בלי שניתן על כך את הדעת בהתאם לאותן אמונות יסוד.

המטרה בטיפול CBT הלא הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי, היא שבסופו של דבר, לאחר איתגור חוזר ונשנה של האמונות ברמה הקוגניטיבית וההתנהגותית, יצא המטופל עם תפיסות חיוביות יותר ומאוזנות יותר לגבי עצמו, לגבי אחרים ולגבי העולם.
 

טוב שתדעו

  • הטיפולים מתקיימים בקליניקה שלי בכרכור או אונליין, כל פגישה אורכה 50 דקות.​

  • עלות הטיפול:

       פגישה בקליניקה 350 שח. 

       פגישה אונליין 300 שח.

       לעיתים כאשר קיימת מצוקה חריפה, יש צורך במפגשים תכופים יותר של פעמיים בשבוע,

       במקרה כזה עלות מפגש תהיה 300 שח לטיפול בקליניקה ו250 שח לטיפול אונליין.

  • תהליך טיפול נמשך לרוב בין 4-6 חודשים.

  • Facebook
צרו קשר

054-4636124

©  כל הזכויות שמורות לד"ר אדוה דרור 2019       בשיתוף פעולה עם רימון – מרכז מומחים לטיפול בילד ובמשפחה