top of page

טיפולים 

טיפול רגשי הוא טיפול שביכולתו לעזור לכל אדם באשר הוא. עצם הוצאת המילים מהפה לחלל האוויר, משחררת ובאותה נשימה מאלצת את האדם להתמודד עם משמעות מילים אלו. כמטפלת עלי קודם כל להקשיב היטב לאותן מילים, בלי שיפוט ובלי ביקורת ורק אחר כך יחד עם המטופל/ת, לנתח את המילים ואת הרגשות שעומדים מאחוריהם ולנסות לעבד ולהבין אותם.

הטיפולים הפרונטליים מתקיימים בקליניקה בפרדס חנה. ישנה אפשרות לטיפול אונליין.

טיפול לבני נוער וצעירים סביב זהות מינית ומגדרית

לקליניקה שלי מגיעות ומגיעים בני נוער עם שאלות סביב הזהות המינית והמגדרית

בנוסף לאתגרים הרבים הנלווים לגיל ההתבגרות, בני נוער להט"בקים מתמודדים עם סוגיות מורכבות נוספות; גיבוש הזהות המינית או וגם המגדרית, התמודדות מול תגובות המשפחה, מול קבוצת השווים. אתגרים אלו משמעותיים ומהווים מרכיב חשוב בבריאות הנפשית ובאיכות החיים.

תפקידי כמטפלת לעזור לאותם בני נוער, לעבד ולהמשיג מחדש את תפישת הזהות תוך מתן חיזוק העצמי ומתן כלים להתמודדות עם השינוי ועם החברה הקרובה כמו גם הרחוקה סביב השינוי

נער.jpg

טיפול במתבגרים

גיל ההתבגרות הוא גיל מאתגר לכל הדעות. הוא מהווה מעבר בין הילדות לבגרות ובתקופה זו האדם צריך להבין מיהו, מי החברים שלו, המיניות מתפתחת, משנה את הגוף ומכניסה נושאים מורכבים כמו משיכה מינית ודימוי גוף לתוך התמונה.

העבודה עם מתבגרים מבחינתי היא הדובדבן שבקצפת של העבודה הטיפולית שלי. אני לפעמים מרגישה שכולנו קצת עדיין בגיל ההתבגרות, ולכן אני מתחברת במיוחד לנערות ולנערים ולעבודה עימםן

מתבגרים.jpg

טיפול הורה והורה-ילד

הורים מגיעים אלי לקליניקה עם או בלי ילדיהם הגאים. אלו הורים שמגיעים סביב הקושי הגדול להתמודד עם היציאה מן הארון של הילד/ה לצד הרצון להצליח ולהתגבר על המשבר ולשמור על מערכת היחסים עם ילדיהם ובתקווה אפילו לחזק אותה. 

אמהות וגם אבות רבים מתקשים מאוד לעכל יציאה מהארון של הילדים גם המיני ולבטח המגדרי והמון כעס ואכזבה יוצאים מהם. למרות זאת ההבנה של הורים שהמחיר של לאבד את ילדתם/ן זהו מחיר שאינם מוכנים לשלם מביאה אותם לפנות לעזרה. בטיפול ננסה להבין מה הנקודות העיקריות שמפעילות את הרגשות הקשים והקושי בהתמודדות; מה התסריט הגרוע ביותר, מה התסריט הטוב ביותר, כיצד היה הילד המושלם נראה, איזה מין אבא או אמא הם רוצים להיות, איזה כלים הם צריכים בשביל להיות ההורה הזה. איך בונים או משיגים את הכלים האלה ומשתמשים בהם בפועל במערכת היחסים עם הילד/ה.

 

כשמדובר בזהות מגדרית הורים מתקשים במיוחד. במקרה כזה חשובלעזור להורה לעבד רגשית קודם כל את כל מה שקורה, לחבר אותו/ה לאינפורמציה בפועל של מה זה אומר לעבור את כל התהליך של השינוי ואיך מתרוממים מכאן ומגיעים מהמשבר הזה למקום טוב ומשמעותי לכל המשפחה

דגל הגאוה.jpg

ליווי נשים בשנות האימהות הראשונות

השנים של גידול ילדים קטנים הן בלי ספק שנים מאתגרות, מתישות שמשאירות מעט אנרגיות ומקשות בתחומים נוספים בחיים כמו זוגיות, קשרים חברתיים וקריירה.

מערכת היחסים הזוגית (אם קיימת), פעמים רבות נדחפת הצידה בתקופה הזאת ורוב האנרגיות בשעות בהן שני ההורים נמצאים בבית מושקעות בילדים (הרבה פעמים ההורים נפגשים במשך היום רק ב"חילופי משמרות"). 

לרוב יש מעט מדי תמיכה באישה  אחרי הלידה ובעיקר אחרי לידה ראשונה, כשהרי זו התקופה הקשה והמתישה באמת. בבת אחת את אחראית לגורלו של יצור זעיר שתלוי בך תלות מחלטת, את לא מאוהבת בו עד הראש כמו שהבטיחו לך שתהיי, את לא ישנה כמעט, החופש שלך פס מן העולם וכל זה בעוד שהגוף שלך מנסה להתאושש מחווית הלידה שברוב המקרים היא קשה ומתישה. למה לא מדברים על זה מספיק? כנראה כי זה לא רומנטי לדבר על החלקים הקשים והפחות חיוביים של אימהות וחבל כל כך, כי כמעט כל אישה עוברת את החוויה הזאת וזקוקה לתמיכה ולהחזקה בעיקר בתקופה הראשונה.

אני פה לעזור! 

אמא עם תינוק.jpg

טיפול בחרדות

חרדה היא לצערי תופעה נפוצה מאוד ורווחת בעולם המערבי. האינטנסיביות וקצב החיים מותירים אותנו פעמים רבות עם המון לחצים נפשיים ועם קושי להתגונן מפניהם.

בעזרת טיפול רגשי שמשלב היבטים קוגניטיביים התנהגותיים ניתן לעזור לאנשים למצוא את מקורות החרדה שלהם, לזהות מה מכשיל אותם ומוביל אותם שוב ושוב למחשבות ולרגשות החרדתיים ולעבוד על דרכים להפחתה ואף הכחדה שלהם

להירגע.jpg

טיפול בפוביות

יש לא מעט אנשים בכל הגילאים שסובלים מפוביות שונות, זה יכול להיות פחד מגבהים, פחד מכלבים, פחד במה, פחד מבלונים ועוד. הפחדים ברובם נובעים מאירוע כלשהו בעברם שקשור לגורם המעורר פחד שהותיר בהם חוויה טראומטית.

האירוע לא חייב להיות ממשי ויכול גם להיות בעקבות צפייה בדבר מה מעורר פחד, לדוגמה אדם המפתח פחד מציפורים בעקבות צפייה בסרט ׳הציפורים׳ של היצ׳קוק. באמצעות כלים קוגניטיביים והתנהגותיים אני עוזרת לאדם להתמודד עם הפוביה ולהתגבר עליה.

פחד שמסב סבל והימנעות במשך שנים יכול להיפתר באמצעות טיפול מקצועי וממוקד, אז חבל להמשיך לסבול.

ידיים.jpg
bottom of page